Lielākais vairums cilvēku domā, ka tikai diabētiķiem ir paaugstināts cukura līmenis asinīs. Taču tas tā nav – jebkurš cilvēks var ar to slimot un pat neievērot, kāds ļaunums tiek nodarīts nervu sistēmai, asinsvadiem un orgāniem.
Mēs esam pārliecināti: lai novērstu sarežģījumus, svarīgi ir laicīgi atpazīt traucējošos simptomus un pieņemt attiecīgos mērus.
Patstāvīga bada sajūta
Paaugstinātais cukura līmenis asinīs traucē glikozes nokļūšanai šūnās, kā rezultātā organisms nesaņem pietiekoši daudz enerģijas un ir spiests atkal un atkal prasīt ēst – veidojas apburtais loks.
Paaugstināts nogurums
Ja ir augsts cukura līmenis asinīs, organisms nespēj uzkrāt un pārstrādāt glikozi pareizi. Enerģija tiek izlietota neefektīvi, un organisma šūnas nesaņem “degvielu”, kura tām nepieciešama. Tā rezultātā cilvēks bieži jūtas ļoti noguris, pat bez iemesla.
Bieža urinēšana
Ja cukura līmenis ir pārāk augsts, ar to netiek galā nieres. Tāpēc organisms, cenšoties sabalansēt glikozes koncentrāciju asinīs un šūnās, šķīdina asinis ar šūnu iekšējo šķidrumu, tādejādi tuvinot glikozes koncentrāciju asinīs normas robežām. Rezultātā palielinās urinācijas nepieciešamība.
Sausums mutē un stipras slāpes
Sausums mutē un stipras slāpes – atbilde uz pārāk lielu šķidruma zudumu. Attiecīgo signālu smadzenēm sūta hipotalāms, kas novērtē asins atūdeņošanās līmeni un raida smadzenēm stipru slāpju sajūtu. Protams, no dzeramā nedrīkst atteikties. No dzērieniem gan labāk izvēlēties ūdeni un tēju bez cukura.
Svara zudums
Ja ir augsts glikozes līmenis jūs varat zaudēt svaru ļoti īsā laikā, pat ja ēdiet bieži, kalorijām bagātu ēdienu. Tam ir vairāki iemesli:
Šķidruma zudums biežās urinēšanas rezultātā noved pie zema šķidruma līmeņa visā organismā, un tas samazina svaru.
Ja ir nepietiekams insulīna daudzums glikozes metabolismam, organisms pārslēdzas un tauku dedzināšanu.
Liels urīna daudzums augsta glikozes līmeņa gadījumā liek organismam tērēt daudz kaloriju. Tādā veidā ķermenis “nomet” glikozes pārpalikumu.
Infekcijas slimības
Urīnceļu un rauga infekcijas var būt gan vīriešiem, gan sievietēm. Tomēr biežāk tās vērojamas sievietēm, kurām ir augsts cukura līmenis asinīs un cukura diabēts. Liels cukura daudzums veido labvēlīgu vidi baktērijām.
Ādas sausums
Ādas sausums var norādīt uz augstu cukura līmeni asinīs pēc dažādām pazīmēm:
Biežā urinēšana atūdeņo organismu līdz tādam līmenim, ka ādas audi sāk izžūt.
Problemātiska kāju āda ir aterosklerozes pazīme – asinsvados veidojas sabiezējumi, un viens no šo asinsvadu bojājumu veicinātājiem ir cukura diabēts.
Nervu bojājums var traucēt normālai sviedru dziedzeru darbībai, bet tie, kā zināms , ietekmē ādas mitrumu.
Grūtības ar koncentrēšanos
Augsts cukura līmenis asinīs traucē glikozes nokļūšanai galvas smadzeņu šūnās, tāpēc smadzenes nesaņem vajadzīgo enerģiju. Tas negatīvi ietekmē ātru domāšanu un lēmumu pieņemšanu.
Neskaidra redze
Izplūdis skatiens arī ir augsta cukura līmeņa asinīs izraisīts atmiršanas efekts. Tā rezultātā cieš arī acu šūnas. Rezultātā tās deformējas un acs zaudē spēju pareizi fokusēt.
Lēna brūču dzīšana
Augstais cukura līmenis asinīs bojā asinsvadus. Tas noved pie asinsrites traucējumiem, īpaši kāju un roku galos un pie nepietiekamas audu “barošanas.”
Impotence
Grūtības ar erekcijas noturēšanu arī var liecināt par augstu glikozes līmeni asinīs. Vesela erekcija prasa veselus nervus, labu asinsriti un pareizi sabalansētus hormonus. Taču liekais cukurs asinīs var negatīvi ietekmēt katru no šīm sistēmām.
Uzbudināmība
Pēc pētījumu rezultātiem, cilvēki ar augstu cukura līmeni asinīs ir vairāk uztraukti, uzbudināti un ar noslieci uz depresiju.
Smadzeņu darbība ir atkarīga no vienmēŗīgas barošanas ar glikozi, taču strauji tās līmeņa lēcieni negatīvi ietekmē smadzeņu darbību. Rezultātā mūsu garastāvoklis strauji mainās.
Cukurs tāpat ietekmē arī otru barības vielu, kas atbild par mūsu garastāvokli – hromu. Šis minerālis ir nepieciešams, lai uzturētu stabilu cukura līmeni asinīs, jo insulīns, kas attīra glikozi no asinīm, bez tā normāli strādāt nevar.
Avots: adme.ru
Ja jums nepieciešama plašāka informācija par hipoglikēmijas vai hiperglikēmijas simptomiem, izlasiet https://www.diabetapacientiem.lv/cukura-limena-svarstibas/kas-ir-cukura-limena-svarstibas